RENGINIŲ KALENDORIUS
RENGINIŲ KATEGORIJOS
RENGINIŲ ARCHYVAS
RENGINIŲ STATISTIKA
Nacionalinės dramaturgijos festivalis „Pakeleivingi“ (2018) - Kauno miesto kamerinis teatras „4 Mortos“
Anykščių kultūros centras ▶
A. Baranausko a. 2, LT-29132 Anykščiai
A. Baranausko a. 2, LT-29132 Anykščiai
2018 m. spalio 19 d. - 18:00
Kaina 8 €
Renginys vyko prieš 2230 d.
Kaina 8 €
Renginys vyko prieš 2230 d.
Nuotraukų: 0
Videoklipų: 0
2018 m. spalio 11 - 14, 18 - 21 dienomis profesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalis „Pakeleivingi“ Anykščių kultūros centre. PILNA „PAKELEIVINGI“ (2018) PROGRAMA!
Spalio 19 d. (penktadienį) 18.00 val. - Kauno miesto kamerinis teatras „4 Mortos“. Autorius ir režisierius - Darius Rabašauskas.
Scenografė ir kostiumų dailininkė – Laura LUIŠAITYTĖ.
Muzika – Laurita PELENIŪTĖ.
Mortos: Simona BLADŽENAUSKAITĖ, Rūta KUMPIKAITĖ, Laurita PELENIŪTĖ, Jonė DAMBRAUSKAITĖ.
Spektaklyje atliekamos Gedimino ŽILIO dainos. Garsinius fonus įgrojo Tadas DEŠUKAS. 4 Mortas konsultavo medinčius Petras DABRIŠIUS.
„4 MORTOS“ – vakarėlis su mirtim, paremtas lietuviška mitologija, folkloru. Tai žaidimas-ritualas, kuris sugrąžins iš feisbukinės egzistencijos į gamtos duotą prigimtį.
„Mirties alsavimas – natūralus ir įprastas. Visi kažkada mirsime. Tačiau į mirtį reikia žvelgti ne su baime, o iš linksmos, šviesios pusės. Mirtis nėra pabaiga“ – sako spektaklio režisierius Darius Rabašauskas.
Folkloro tyrinėtoja, spektaklio kompozitorė Laurita Peleniūtė atkreipia dėmesį į santykio su mirtimi svarbą asmenybės formavimuisi: „Jei kiekvienas žinotume, kad šalia mūsų visada yra mūsų mirtis – asmeninė, sava, „mano mirtelė“ – išmoktume gyventi prasmingiau. Mirtis taptų ne baimės šaltiniu, o išmintimi, kuri mus lydi“ – teigia ji.
Šis spektaklis – tai pabuvimas kartu. Todėl vakarėlio apibrėžimas – jam labai tinkamas. Vakarėlis gali būti visoks, kiekvienam skirtingas, tačiau pagrindinė vakarėlio esmė – kad žmonės pabūtų kartu. „Vakarėlis su mirtim kiekvieną turėtų įkvėpti prasmingiems darbams“ – teigia režisierius Darius Rabašauskas.
Pasak režisieriaus, pagrindinė spektaklio idėja – ritualinį folklorą sujungti su šiandienine kasdienybe, šiuolaikinį humorą su tautosakiniu humoru, šimtmečiais meistriškai įžeminusiu mitinius išgyvenimus.
Trukmė 1 val. 30 min.
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!