RENGINIŲ KALENDORIUS
RENGINIŲ KATEGORIJOS
RENGINIŲ ARCHYVAS
RENGINIŲ STATISTIKA
Anykščių kultūros centras ▶
A. Baranausko a. 2, LT-29132 Anykščiai
A. Baranausko a. 2, LT-29132 Anykščiai
2024 m. liepos 2 d. - 08:00
Kaina - €
Paroda baigėsi prieš 180 d.!
Kaina - €
Paroda baigėsi prieš 180 d.!
Nuotraukų: 0
Videoklipų: 0
Kviečiame visus nuo š. m. liepos 2 dienos apsilankyti kultūros centre įsikursiančioje Tomo Stanaičio tapybos darbų parodoje ,,Buvimas – tarp gamtos ir miesto“
Parodą rasite kultūros centro 2 aukšto foje.
Apie autorių:
TOMAS STANAITIS
Gimė 1985 m. gegužės 27 d. Kaune.
Lietuvos dailininkų sąjungos narys nuo 2020 m.
2018 m. baigė VDA Kauno fakultetą
Kuria tapybos srityje.
Tomo Stanaičio kūrinių yra privačiose kolekcijos Lietuvoje ir užsienyje
Užaugęs Kauno mieste nuo gimimo ne taip senai persikėliau gyvent už miesto, taip sakant – arčiau gamtos. Todėl išvykimai į miestą patapo visai kitokie: pastebiu visai kitus dalykus ir reiškinius nei prieš tai. Atsidūriau kažkur tarp gamtos ir miesto, kurie gyvena savo gyvenimą bei nuolat kinta. Pradedu suprast, jog nuolatinis kitimas (procesas) mano kūryboje tai pat vienas iš esminių momentų. Dėl to ši paroda susideda iš kelių metų tapybos darbų tiek ankstesniu kūrinių, tiek vėlyvesnių. Drobėse bandau perteikti savo žvilgsnį į tam tikrus miesto ir (ar) gamtos reiškinius naudodamas tapybinę plastiką kuriu tam tikrą savitą vaizdą. Taip tarsi atsiranda dialogas tarp gamtos ir miesto.
Tapytojas Tomas Stanaitis
Individualiose ieškojimuose jaunas tapytojas Tomas Stanaitis sutelkia dėmesį į aplinkos stebėjimą, žvilgsnį kreipdamas į kraštovaizdį, gamtos ir miesto erdvių architektūrą. Galima pastebėti, kad tolydžio dailininko kūryboje gamtos ir architektūros struktūros įgyja abstraktesnių, universalesnių, atviresnių metaforinių bruožų, liudijančių apie gilesnes tapybinių vaizdinių paieškas.
Inspiruotas Prano Griušio tapybos Tomas Stanaitis jungia piešimą ir tapybą, klasikines išraiškos priemones ir dabarties laiko metaforas. Kūrybos procese jis mėgina derinti piešimą, fotografiją, retsykiais eksperimentuodamas ir kompiuterinėmis grafikos priemonėmis. Tad aplinkos stebėjimas, matymas, jutimas į tapybą transformuojamas pasitelkiant ir kitas kūrybos medijas, išryškinančias tapybinės kalbos savitumą. Gamta ir miesto ženklai šiuo metu yra pagrindiniai jo kūrybos motyvai, kurie toniniuose paveiksluose tampa subtilia galimybe apmąstyti ir egzistencines situacijas.
Menotyrininkė doc. dr. Odeta Žukauskienė.
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!